Reference škola na Kánoi

Soča 2022 (srpen)

Váhala jsem, jestli můžu vyrazit sama na Soču s lidmi, které neznám. Bylo to moje nejlepší rozhodnutí v životě. Skupina byla skvělá a během chvilky jsem si připadala jako se starými přáteli. Byla to paráda - noc pod hvězdama u Lago del Predil, volba kempu, obtížnost jednotlivých úseků a večerní grilovačka - to vše byl koncert. Už jsem tuhle nádhernou řeku s Inge-Outdoorem takhle sjela dvakrát, pokaždé s úplně jinými a pokaždé se skvělými lidmi. Myslím, že pojedu zas :-)

Jiřka

___________________________________________________________________________

Lech, Inn, Saalach, Salzach 2022 (červenec)

Počátkem července 2022 jsem se zúčastnil sjíždění rakouských řek v severní části Tyrolska, a to za doprovodu Radka a Michala z českokrumlovské vodácké líhně Inge-Outdoor. Na tomto prodlouženém víkendu bylo ještě několik ostřílených vodáků z různých částí ČR, viděli jsme se poprvé, ale bylo to naprostá pecka.
Čistá a mrazivě studená voda alpských řek, nádherná horská panoramata, bezvadná parta a profesionální instruktáž organizátorů mi vytvořili nezapomenutelný zážitek, na který jsem moc rád vzpomínal ještě po zbytek celého roku 2022.
Vřele doporučuji každému, kdo bude chtít promazat paměť od starostí každodenního pracovního života.

Pavel Badik

___________________________________________________________________________

Lech, Inn, Saalach, Salzach 2022 (červenec)

V červenci jsem absolvoval s agenturou Inge-Outdoor, pod přímým vedením představitelů této agentury Radkem a Michalem, splavování řek v Tyrolské části Rakouska a to Lech, Inn, později řek Sallach a Salzach. Celá tato akce od začátku až do konce byla vedena tak, že i když jsem neznal nikoho ze zůčastněných (krom kapitána mé lodi), tak jsem měl pocit, že jsem na akci s partou starých přátel.

Od prvního momentu na vodě a při suchém programu bylo jasné, že jsme pod dozorem "borců", kteří ne jen že rozumí tomu co dělají, znají perfektně prostředí které jsme splavovali, ale také dokáží díky zkušenostem perfektně reagovat na organizační, situační, sociální a společenské "nepřízně", popř. zážitkově a nenásilně skvěle zůžitkovat všechny "přízně". Všem, kdo by si chtěl posunout své plavební dovednosti, zkušenosti a přehled a zároveň si aktivním způsobem ulevit od sociálních a společenských stereotypů, mohu tuto agenturu jen doporučit.

Kůrys

___________________________________________________________________________

Salza 2021 (květen)

Salzu jsme si s klukama z Inge-Outdoor sjeli už dvakrát, pokaždé na jaře. Je jedno, jaký tam je počasí, dost často prší, ale voda je tam krásná a vodácky zajímavá. Organizace výpravy vedla k naprosté spokojenosti všech účastníků. Můžu zážitek na Salze jenom doporučit, posunete se v pádlování zase o kousek výš, když budete chtít.

Petra

___________________________________________________________________________

Salza 2021 (srpen)

Vyrazili jsme letos s Inge-outdoor na Salzu a byli jsme nadšení. Ozvali jsme se jim snad jen týden před plánovanou dovolenou a i takhle narychlo nám dokázali zařídit výpravu na míru se vším všudy. Jsou sympatičtí svým přáítelsky neformálním, ale zároveň velmi profesionálním přístupem. Všechno bylo perfektně zařízené - od přichystané výbavy, instruktáže před vyplutím, vyřízení rezervací kempu i všech poplatků za řeku a parkovné. O nic jsme se nemuseli starat a přitom cena nás nevyšla o moc dráž, jako kdybychom si vše zařizovali po vlastní ose. 

Zároveň jsme vůbec neměli dojem nějakého příliš organizovaného "výletu s cestovkou", prostě se jen naše parta na dva dny rozrosla o dva vodáky, kteří nám po cestě radili a starali se o naši bezpečnost, což jsme vzhledem k nevelkým zkušenostem některých posádek ohromně ocenili. Ukázali nám po cestě i místa, odkud se dá vezpečně skákat do vody z útesu, což byl ve výsledku jeden z nejsilnějších zážitků. K tomu bychom se rozhodně bez lidí znalých místních poměrů neodvážili. A jako bonus nám po prvním dni plavby večer promítli videa, na kterých jsme si mohli prohlídnout, co se dá vylepšit. Takže máme na památku spoustu akčních fotek i videí z celé plavby. Příští rok s nimi rozhodně pojedem zas!

Tereza

___________________________________________________________________________

Salza 2020 (září)

    Nádherná příroda, super počasí, bezva parta lidí a profesionální vedení celého pobytu. To je vodácké putování na Salze pod vedením Majkla a Pivase.
S oběma instruktory jsem absolvovala několik vodáckých akcí i kurz vodní turistiky. Vše bylo vždy perfektně zorganizováno, panovala dobrá nálada a kamarádský přístup. Nevím jak to dělají, ale i počasí objednali vždy na jedničku.
   Víkend na Salze byl pro mě velkým dobrodružstvím i nádherným odpočinkem. Dlouho jsem váhala, zda na tuto řeku mé vodácké dovednosti stačí. A nebýt ujištění Radka , že to dám, tak bych se asi neodhodlala. Předchozí zkušenosti s firmou Inge-Outdoor přerostli v důvěru, že budu v těch nejlepších rukou. A bylo tomu tak. K pocitu jistoty a bezpečí přispělo i to, že jako nejméně zkušenou posádku si nás Majkl po celou dobu plavby „hlídal“. Velkým bonusem byly okamžité zpětné vazby, co bylo špatně a jak to udělat lépe i večerní rozbor videí. Videa a fotky jsou krásnou vzpomínkou.
Marcela

___________________________________________________________________________

Salza, Isel, Möll 2019 (srpen)

Letos jsem s byl Radkem a Michalem z Inge-outdoor a celou partou dalších účastníků na vodácké výpravě v Rakousku. Salzu už jsem znal v předešlé akce, věděl jsem tedy, že míříme přímo do ráje. Tato řeka musí nadchnout každého vodáka, který nehledá příliš adrenalinu, ale spíše požitek z krásy a svižného pohybu v křišťálové vodě. Kluci nás vzali také na "vostřejší" řeku Isel - to byl fakt nářez. A závěrem do třetice všeho dobrého vodnatý a kolíbavý tok jménem Möll. Pokud jde o organizaci, logistiku a koordinaci celé expedice, fungovalo vše jak po drátkách, velmi odpočinkové pojetí na souši, na vodě naprosto profi přístup. A spousta legrace. Radek a    Michal jsou v Rakousku de facto jako doma a to je znát ve všech ohledech. Prostě "worry-free" zážitek s přidanou hodnotou božského počasí. Kdo chce zažít radost nezkalenou starostmi, nechť frčí s borci z Inge-outdoor prakticky kamkoli. Vždy bude v dobrých rukách.

Venca Král

___________________________________________________________________________

Salza, Isel, Möll 2019 (srpen)

Toto léto jsem absolvoval první vodácký kurz s instruktorskou dvojkou Majklem a Pivasem. Kluci byli super, a i přes obtížnější úseky jsem se pod jejich vedením cítil po celý výlet bezpečně. Moc chci pochválit organizaci a přizpůsobení programu nedostatku vody na původně plánované Soče. Kluci vymysleli náhradní plán zahrnující smaragdovou Salzu, divočejší Isel a na konec relaxační Möll. Děkuji za báječně strávený prodloužený víkend.

Michal

___________________________________________________________________________

Otava, Teplá Vltava 2017 (duben)

Sjet si na konci dubna Otavu nebo Teplou Vltavu patří k mým oblíbeným kultovním zážitkům. Neumím spočítat, kolikrát jsem tam už s klukama byla, víc než desetkrát určitě. Pokaždé mi byla hrozná zima a přeto pojedu (půjde-li to) zase. Zažít pádlování v otevřené plastové Vydře ve sněhové vánici z Čeňkovy Pily - to je prostě výzva :-) Zkusit si kousek řeky na kajaku, všechno je možné.
Pro mě je jarní Otava neodmyslitelná součást začátku vodácké sezony. A Šumava je z vody fakt krásná.

Děkuju klukům z Inge-Outdooru, že to pro nás pořád dělají.

Jiřina

___________________________________________________________________________

Otava, Teplá Vltava 2017 (duben)

Již osmý kurz Inge-Outdoor a Vysoké školy zdravotnické, o. p. s. pro všeobecné sestry a zdravotnické záchranáře byl opravdu skvělý a výživný. Moc děkujeme za profesionální přístup a zejména bezpečnost na vodě.

První den jsem splouvali Teplou Vltavu, kdy tající sníh a déšť udělali své. Vodní nadstav rozvodnil meandrující klidnou řeku, kde i mnohdy banální zákruty byly i pro zkušeného vodáka nebezpečné. Instruktoři se celou dobu plavby starali a z hlediska bezpečnosti dělali maximum pro prevenci.

Druhý - již slunečný den rozvodnil horní část Otavy, kdy od Čeňkovy pily, jsme zažívali podobnou situaci se stejnými instruktory jako na rakouské Salze. Instruktoři se nám opravdu věnovali na plno a my již netrpěli čekáme, kde bude v dubnu 2018 více vody :-)   

Jaroslav Pekara
vedoucí oboru Zdravotnický záchranář
Vysoká škola zdravotnická, o. p. s.  

____________________________________________________________________________

Soča 2017 (srpen)

Ahoj kluci,
díky za Soču 2016, váš instruktorský profi přístup dává pocit, že není nic, co by se nedalo zažít a to mě prostě baví. Některé úseky by mě asi ani nenapadlo sjíždět, ale s vaším fajným dávkováním náročnosti na vodě a zdravého relaxu na suchu během těch pár nadupaných dni si o to prostě říká:)
Vřele ten zážitek doporučuji komukoliv!

Verča

____________________________________________________________________________

Soča 2016 (srpen)

Už dlouho jsem chtěl vyrazit na nějakou ostřejší řeku do zahraničí, ale nevěděl jsem s kým. Tohle léto se ozval kamarád, ať s ním jedu na Soču s Pivasem a Majklem, tak jsem řekl jo. Byla to má první zkušenost s Barakou, ale oproti kanoi je to nepotopitelný stroj.

První den jsme jeli klidnější úsek, abychom se seznámili s lodí a vyzkoušeli si všechny základní principy sjíždění divoké vody. Pivas s Majklem nám průběžně ukazovali kam jak najet a jak z toho vyjet, ne vždy se vše dařilo. Jel jsem tam abych se něco naučil a to jsem se naučil, takže to splnilo všechny očekávání včetně pohodové atmosféry během dne i dlouhých večerů. 

Prokop

____________________________________________________________________________

Salza 2016 (srpen)

Tak jsme si konečně prohlédli videa a fotečky ze Salzy a Enns. Máme na co vzpomínat. Byla to paráda. Váš profesionální přístup a pohodová nálada umocněná nádhernou přírodou nás nutí k rozhodnutí, že chceme znovu. Nabízeli jste nám Soču v Julských alpách na léto 2017.
Tak za nás prosím o rezervování termínu. Až to budete tedy plánovat, dejte nám, prosím, termíny, kdy by bylo možno s vámi vyrazit. Zřejmě by chtěla jet i naše starší dcera (22 - Linda) na kajak. My asi zase na kanoích.
Přeji krásné dny, plné dychtivých zákazníků, kteří s vámi budou zažívat samé nádherné okamžiky.


Ahoooj. Linda - alias jediná Gerlinda, kterou znáte.

____________________________________________________________________________

Salza 2016 (květen)

Ve květnu 2016 jsme jako studenti Vysoké školy zdravotnické absolvovali vodácký kurz s IngeOutdoor. Pro mnohé z nás to byl velký zážitek, z důvodu, že ještě nikdy řeku nesjížděli. Instruktoři se chovali naprosto profesionálně a krása kterou okolí řeky Salzy nabízí nelze popsat slovy. Takže děkujeme Inge-Outdoor za skvělý zážitek a v roce 2017 s Vámi pojedeme rádi znovu.

Elis a Aneta

____________________________________________________________________________
 

Salza 2016 (červenec 2015)

Původní představa, že další týden po kurzu budeme s Bárou schopni sjet na kajaku Salzu, se sice nenaplnila, ale ani to nebyl problém. Kluci nám nabídli možnost jet s nimi a Salzu sjet na Barace, čehož jsme rádi využili a zažili jsme s nimi další skvělý vodácký víkend plný nových zkušeností.
Kluci z Inge-Outdoor jsou správná volba pro všechny, kdo se chtějí na kajaku naučit a získat nové zážitky. Na všem jsme se s nimi bez problémů domluvili a jejich flexibilitu jsem si pak ověřil i na dalším kurzu v září, kdy jsem se v sobotu rozhodl přijet za nimi alespoň na nedělní ježdění. Takže Majkle, Pivasi díky za skvělé zážitky a těším se na příští rok.

Jirka a Bára (účastníci kajakové školy)