Kajaková škola

 verejnost-expedice2Kajaková škola se u nás v poslední době těší velké oblibě. Školu jsme pro Vás rozdělili do tří úrovní.

Kajaková škola I. České Vrbné
Kajaková škola II. Salza pro pokročilé
Kajaková škola III. Soča pro pokročilé

verejnost-kajak-2Tento kurz navazuje na "kajakovou školu I" která proběhla na umělé slalomové dráze v Českém Vrbném. Získané dovednosti můžete tentokrát rozvíjet již na přírodním toku, konkrétně na řece Salza v Rakousku. Salza s obtížností WW II-III. je v letních měsících vhodná pro mírně pokročilé i pokročilé kajakáře. Je to ideální tok pro získání prvních zkušeností s přírodní divokou vodou.

V průběhu kurzu Vás budeme natáčet na kameru kvůli následné videoanalýze Vašich výkonů. Tato videa budou pro zájemce po skončení kurzu k dispozici. 

Pro lepší představu o kajakové škole shlédněte krátké video případně video ze školy na kánoi na Salze.

GOPR7044 2 - kopieNa základě zvýšeného zájmu o jízdu na kajaku pro Vás každoročně připravujeme velmi oblíbenou kajakovou školu. Tento kurz proběhne na umělé slalomové dráze v Českém Vrbném. USD nám zaručuje vhodné podmínky nejen pro začátečníky, ale i pro mírně pokročilé a pokročilé kajakáře. Základní znalosti a dovednosti, které se zde naučíte, můžete potom dále rozvíjet v navazujících kurzechkteré probíhají na přírodních tocích patřičné obtížnosti. 

Kajaková škola probíhá v malých skupinách, snažíme se o maximální efektivitu výuky, na max. 6 účastníků 1 vodácký lektor. Výuka je rozdělena na několik základních bloků, denně 3 výukové bloky.  

Pro lepší představu o kajakové škole shlédněte naše krátká videa. Video 1, video 2.

V průběhu kurzu Vás budeme natáčet na kameru kvůli následné podrobné večerní videoanalýze Vašich výkonů. Tato videa budou pro zájemce po skončení kurzu k dispozici. Zároveň Vám doporučíme, na co se máte konkrétně zaměřit, abyste dosáhli tíženého progresu.  

reke soca 1 vTento kurz navazuje na "kajakovou školu II." která proběhla na rakouské řece Salza. Kurz je určen kajakářům, kteří již mají zkušenosti se Salzou, či jinou řekou podobné obtížnosti WWW II-III. Dle Vaší úrovně a aktuálního vodního stavu vybereme vhodný úsek řeky pro nácvik i samotné splutí. Eskymácký obrat je výhodou, ale ne podmínkou. 

V průběhu kurzu Vás budeme natáčet na kameru kvůli následné videoanalýze Vašich výkonů. Tato videa budou pro zájemce po skončení kurzu k dispozici. 

Pro lepší představu o charakteru a náročnosti řeky se podívejte na naše videa z roku 2015 a 2019.

Kajaková škola USD, Salza, Soča

2020-2023
Lenka Bednářová

Majkl s Pivasem jsou prostě Borci! 
Jezdím s nimi už nějaký ten pátek a vždycky je to zážitek! Jejich nadšení, profesionalita, ale i přátelský přístup je perfektní. Člověk se toho spoustu naučí a ještě zažije kopec srandy. Snad všichni se musí na jejich akce těšit a odjíždět s úsměvem od ucha k uchu.
Od hodně lidí slýchám chválu na moje (prý hezké) ježdění. Takže... Tímto vám chci MOC poděkovat, jelikož je to jen a jen vaše práce! Jen díky vám jsem se dostala na místa, o kterých jsem ani nesnila, a jen díky vám jsem zjistila kolik možností voda vlastně přináší. 

Není co vytknout. Dávám deset z deseti. :-)

Lenka

Ovládáte jízdu na kánoi a chtěli byste si vyzkoušet jízdu na kajaku? Nabízíme Vám jednodenní kurz, kde si ukážeme základy jízdy na kajaku na klidné a proudící vodě. Probereme správnou techniku pádlování a základní záběry pro ovládání lodě. Ukážeme si cvičení pro zlepšení rovnováhy a bezpečné průjezdy jezů.