Kajaková škola III. Soča

reke soca 1 vTento kurz navazuje na "kajakovou školu II." která proběhla na rakouské řece Salza. Kurz je určen kajakářům, kteří již mají zkušenosti se Salzou, či jinou řekou podobné obtížnosti WWW II-III. Dle Vaší úrovně a aktuálního vodního stavu vybereme vhodný úsek řeky pro nácvik i samotné splutí. Eskymácký obrat je výhodou, ale ne podmínkou. 

V průběhu kurzu Vás budeme natáčet na kameru kvůli následné videoanalýze Vašich výkonů. Tato videa budou pro zájemce po skončení kurzu k dispozici. 

Pro lepší představu o charakteru a náročnosti řeky se podívejte na naše videa z roku 2015 a 2019.

Soča: jedna z nejkrásnějších řek Evropy

Řeka Soča pramení v Triglavském národním parku, jižně od průsmyku Vršič a v délce 127 km pak protéká horským masivem a následně ústí do Jaderského moře. Její průzračná, smaragdová voda se místy dere hlubokými koryty v úbočích hor, jinde se rozlije do širokých údolí. Divoký horní tok řeky Soči je doslova rájem pro příznivce adrenalinových a vodních sportů, zejména pro vyznavače raftů, kánoí a kajaků.

kajak-soca

Program:

1. den: Individuální příjezd do vodáckého kempu v Bovci na řece Soča.

2. den: Dle vodního stavu plavba přímo z kempu v úseku střední Soči, obtížnost WW II až II+. Začínáme na snadnějším úseku řeky, abychom se v klidu rozpádlovali, poté nácvik jízdy v proudech, záchrana a sebezáchrana.

3. den: Sjezd horního úseku Soči do Bovce, cestou malebná soutěska, úzké průjezdy, obtížnost WW II - III. Odpolední splutíní Koritnice, pravého přítoku řeky Soči. Tato říčka Vás překvapí svojí malebnou, velmi úzkou soutěskou, konec plavby přímo v našem kempu. Obtížnost WW II - III. Sjízdnost je omezena vodním stavem.

4. denOpakované splutí kaňonu Soče ze Srpenice do Trnova, nejtěžší úsek našeho programu, obtížnost WW III-IV. Odpolední odjezd do ČR.


Termín:

8. - 11. 8. 2024

SOCA-1Cena:

5 900 Kč, s vlastní lodí 5 300 Kč (vzhledem k možnému navýšení poplatku v roce 2024 za splutí se může cena změnit)

   Cena zahrnuje:

  • zapůjčení materiálu na 3 dny (kajak, špricdeka, vesta, pádlo, helma)

  • kvalifikované instruktory vodní turistiky

  • poplatek za splutí Soči a Koritnice

  • vodácký program

  • večerní projekci a videorozbor.  

   Cena nezahrnuje:

  • ubytování v kempu Kovač ve vlastních stanech cca 1250,- Kč (3 noci)

  • dopravu osob (pomůžeme Vám zajistit případnou společnou dopravu)

  • vodácký komplet (neoprén, vodácké boty a bundu, možnost zapůjčení zde.)

  • stravování

  • cestovní pojištění léčebných výloh.

 

V případě zájmu nás kontaktujte na telefonech 732 285 869, 608 855 868, prostřednictvím e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , nebo využijte náš formulář níže.

Nezávazná poptávka

Jméno:*
Neplatné jméno
E-mail:*
Neplatný email
Telefon:
Špatný formát čísla
Datum:
Neplatný vstup
Poznámka:
Neplatná zpráva
Ověření: * Ověření:
  Obnovit
Špatně opsaný kód.
Stránka akce
Neplatný vstup