Reference akreditované kurzy

Kurz vodní turistiky

Květen 2021

Milan Krejcar

Milí přátelé, čekatelé licence vodní turistiky, nejsem člověk, který píše recenze na zakoupené zboží či prožité zážitky z navštívených míst a podobně... ale zde musím a opravdu chci udělat vyjímku, neboť kurz vodní turistiky v Krumlově byl VYJÍMEČNÝ!!! Profesionální přístup kluků - instruktorů, okořeněný jejich vtipem zkušeností, neskutečně přínosný a zábavný program, modelové situace, noční projížďka Krumlovem, hry na vodě, kajaky, přínosná zdravověda a k tomu pěkné počasí a super parta vodáckých nadšenců = čtyři smysluplné, akční, zábavné, ale i fyzicky náročné dny mého života. Kluci moc a moc děkuji a těším se na další kurz na Salze.

S pozdravem Milan.

___________________________________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

Květen 2021

Aleš Jedlička, učitel

Kurz vodní turistiky kluci mají zmáknutý, je vidět, že se tomu věnují už dlouho. Program je nabitý praktickými nácviky a tréninky s cílem naučit se nebát proudící vody nebo jezů, ale zachovat si potřebný  respekt. Kromě plavby v kánoi jsem si mohl zkusit také kajak nebo noční skupinovou plavbu na raftu. Trénink je zaměřen také na zvládání krizových situací, záchranu a poskytování pomoci i na praktické rady pro vedení skupiny žáků na vodáku nebo na výukové hry na vodě. Dokonce i teoretické přednášky na suchu jsou plné praktických ukázek a každý se zapojí, což jsem ocenil zejména u zdravovědy a poskytování pomoci. Všichni lektoři jsou v pohodě a máte pocit, že jsou to spíše vaši kolegové než učitelé. S humorem mají pochopení pro každého, i když Vám zrovna něco nejde.

Ani věk nehrál roli (jsem začínající senior, zatím bez naslouchátka :-) A vaří dobře.

Aleš Jedlička, 46 let

________________________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

Květen 2021

Eliška Antošová

Kurz hodnotim celkove pozitivne ;) Nejvice jsem si odnesla ze simulaci (prvni pomoc), zachrana, her, ale i techniky padlovani :) Libilo se mi, ze kurz byl prakticky zameren a urcite nevim co bych vyskrtla - momentalne nejvice cerpam z bloku her :)) - ten urcite nekratit :) a projizdka nocnim Krumlovem je nezapomenutelnym zazitkem :)
Ocenila bych nejakou zpetnou vazbu ke znamkam, kde jsou jeste rezervy a na cem jeste pracovat (i v pisemne forme)? Ale z duvodu rychleho odjezdu, jsem se bohuzel nezeptala...
Jinak celkove kurz hodnotim velmi pozitivne a urcite bych ho doporucila ;) 

Mockrat za vse dekuji! At se dari! Ahoj,

Eliska 

_______________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

Květen 2021

Magda Faltýnková, DDM Prostějov

Děkuji moc i za zájem o naši zpětnou vazbu, i když se omlouvám za prodlevu, je toho opět zase hodně, tak nestíhám odpovědět:) Takže za mě byl kurz velmi fyzicky náročný (a to myslím, nejsem úplná lama), nicméně je to dobře, protože tohle by opravdu neměl dělat úplně každý, kdo udrží v ruce pádlo a myslí si, že je vodák. To jsem zjistila v podstatě hned 1. den:-) 

Děkuji za tuto velkou zkušenost, za vaše vedení i přístup. Řekla bych, že programově byl sestaven velmi dobře, i teorie byla záživná a praktické zkušenosti skvělé, super, že jsme vše opakovali a nakonec jsem byla i na sebe pyšná, že jsem to jakžtakž pochopila a zvládla (čemuž jsem 1. den ani moc nevěřila, ale věci nevzdávám jen tak). Určitě se cítím mnohem jistější v hodně ohledech, ale vím, že zrovna mě chybí víc zkušeností a praxe, opravdu se dostanu na vodu 1x za rok, nyní ve své práci v DDM to bude i častěji, ale opravdu s velkým respektem. Je to i věkem, že mám prostě k vodě velký respekt, přestože ji mám ráda.

Ale opravdu mohu říct, že jsem se v hodně dovednostech posunula, i když jsem neprojela při zkoušce brankami jak jsem měla:) A to je také dobře, že hodnocení bylo spravedlivé a nedáváte certifikát na potkání, toho si zase na druhou stranu cením a takto by to mělo být. Návrhy na zlepšení ani nemám, opravdu jste profíci a umíte to prostě podat, předvést, vysvětlit. Byl to velmi intenzivní kurz, příští týden mě čeká Zdrsem (a ten deklarují také dost podobně a o to jde). Pokud se chce člověk někam posunout, nejde sedět jen na zadku a poslouchat teorii, ale musí se nebát vystoupit ze své komfortní zóny:) Měli jsme štěstí, že se sešla fajn parta mladých šikovných vodáků a nás postarších pedagogů. I od nich jsem měla možnost hodně se naučit. Za mě skvělé to, že jsme prakticky zkusili záchranu, každý v obou rolích, opravdu super byla zdravotnická část a ve finále za mě i úžasná zkušenost na kajaku (toho jsem se hodně bála). Možná zvážit horní věkovou hranici účastníků:-) Tak jen děkuji, dělejte svou práci takto dál, děláte to skvěle! Budeme Vás jen doporučovat. 

Přeji hodně spokojených žáků - vodáků.

Magda

___________________________________________________________________________ 

Kurz vodní turistiky

Květen 2021

Matěj Mezera

Ahoj,

ještě jednou bych chtěl poděkovat za super kurz. Nejprve bych chtěl pochválit skvělou kuchyň a celkově místo bylo super. Co oceňuji nejvíce je váš přátelský přístup, že jste nám vše vysvětlili v klidu, dali si s námi pivo a my se cítili jako rovnocenní s vámi. Myslím že stanoviště šla za sebou logicky a každé bylo důležité.

Co bych změnil byla délka kurzu. Já osobně jsem byl rád že jsem mohl přijet o den dříve, jelikož si nedovedu představit, že bych po tak dlouhé době šel dopoledne na vodu. Zároveň byly v průběhu kurzu velmi krátké obědové pauzy, kdy si člověk nestihl ani pořádně odpočinout, což by prodloužení kurzu vyřešilo. Poslední věc, která mi v kurzu chyběla byl nějaký delší sjezd řeky.

Na závěr ještě obrovská pochvala za skvělé modelové situace při nácviku první pomoci a celkově za Vaši ochutu a pohodu.

Moc děkuju za super kurz

Matěj

________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

Červen 2020

Matouš Novák, Agentura Wenku s.r.o.

Pokud bych měl tenhle kurz přirovnat ke sjezdu řeky, byla to řeka živelná, plná přírodních i důmyslně přidaných nástrah. Vedli nás po ní tři říční vlci. Vybrali velmi pestrý úsek, řekli ty nejtajnější informace a na každém říčním kilometru jsem získal nové zkušenosti. Prostě naprosto profesionální práce s obrovsky přidanou hodnotou přátelské atmosféry.

Děkuji a brzy na viděnou.

Matouš.

______________________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky, seminář vodní turistiky

Srpen 2020

Jiří Capůrka

Před několika lety jsem na stejném místě jsem dělal i instruktorský kurz VT, mohu tedy i porovnávat posun za těch několik let. Ať už to bylo zázemí, počasí, nebo doba Covidová, čas strávený v Krumlově byl akční, intenzivní a hlavně příjemný.
Přístup instruktorů byl skvělý a ač často s kamennou tváří, bylo vidět, jak nástrahy a situace, které nám připravili pro natrénování našich vodáckých i organizačních dovedností, jim při správném splnění dělají radost. Vždy poradili a pomohli tak, aby forma nebyla nudná a dávala nám to, co si do budoucna máme zapamatovat!
Dalším bodem, který musím vyzdvihnout, je "angažování" Jarka Pekary, který tento kurz posunul ještě o kus dál a jeho modelové situace nám přinesly mnohokrát víc, než jen nudné povídání o teorii první pomoci!
Kluci, diky moc!

Jirka.

_________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

Červen 2020

Jan Mazák  

Líbil se mi osobitý a jedinečný přístup lektorů spojený s jasně vymezenými požadavky na budoucího instruktora. Velmi výžívný a rozmanitý program, ve kterém se střídaly chvíle na vodě s odpočinkovými přednáškami. Po kurzu mám chuť se hned vydat na další vodácké dobrodružství :-)

Já osobně jsem nadšený.

Honza 

_______________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

Srpen 2020

Petr Müller  

Ahoj Radku a Michale,

kurz byl dobry ,hodne mne naucil. Tesim se na jarni prolongaci. Mne osobne tam chybela jedina vec. Mohli byste sebe nebo jine demonstracni jezdce natocit  presne ty manavry, ktere se uči a ze kterych se delaji zaverecne zkousky s popisem elektronickou tuzkou a rozebrani jednotlivych fazi, kdy se dela co, kdy a co dela hak nebo zadak a kde se musi v te dobe nachazet lod.Toto by byla jiste vyborna didakticka pomucka na nekolik slejdů a pustit ji nez se jde na vodu trenovat.

Preji vam obema  dobrou lyzarskou sezonu a tesim se na setkani a jarni vodě.

Čau Petr.

______________________________________________________________________________

Kurz "instruktorů vodní turistiky"

Září 2019

Lukáš Zima

Po úspěšném kurzu vodní turistiky jsem se s kluky domluvil na pokračování ... spokojenost s kurzem a instruktory byla totiž veliká ... ani jsem nepřemýšlel o nějaké jiné organizaci.
Víkendový kurz Instruktor vodní turistiky se odehrával na umělém vodním slalomovém kanále v Českém Vrbném. Na kurzu nás tentokrát bylo 14 včetně instruktorů "Pivase" a Vojty.
Ostatní účastnící byli průvodci a zkušení vodáci z CK POVODA, kteří se právě vrátili z vodácké akce ve Francii. Všichni byli absolutně úžasní a já se tak opět mohl těšit na perfektní víkend.
Co jsme prožili? 2 dny na vodě, od rána do večera, procvičování a zkoušení nových věcí!
Splouvali jsme na všem (kajak, raft, baraka, vydra i vesta). Rozděleni na dvě skupiny jsme si střídali instruktory i plavidla. Večer byla teorie, video-analýza a samozřejmě zábava a dobrá společnost všech účastníků. Na tento kurz nikdy nezapomenu. Instruktoři "Pivas" a Vojta jsou kluci na správném místě, těším se na další setkání s nimi.
Lukáš

__________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

Srpen 2019

Tomáš Křeček

Rozhodně nejlepší kurz, který jsem kdy zažil, všem doporučuji. NEJlepší učítele. Rozhodně to nebyla moje poslední akce na kterou jsem s klukama jel.

Díky moc.

Tomáš

_________________________________________________________________________________________

Kurz "instruktorů vodní turistiky"

Září 2019

Adriana Šmalclová 

  Už jen to, že jste mi vyšli vstříc s posunutím termínu kurzu a tím mi umožnili jet na nové řeky do Francie, musím hodnotit jedině pozitivně a poděkovat. Kurz jsme strávili na cvičném kanále ve Vrbnem. Kolektiv byl naprosto perfektní, jelikož všichni byli z CK Povoda, tak jsme si kurz užili. Instruktoři Pivas a Vojta si zaslouží pochvalu za přípravu celého programu, za profesionální přístup a za to jak se nám krásně věnovali. Od rána do večera jsme byli ve vodě, jezdili na barakach, vydrách, raftu i kajaku. S kajakem jsem celkem bojovala, tak mám ještě co zlepšovat. Večer jsme rozebírali videa z celého dne a ukazovali si všechny chyby. Kurz ráda doporučím i ostatním.
Přeji hezký den a ahooj.
Adriana

____________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky 

Srpen 2018

Lukáš Zima

Začalo to celkem jednoduše, většina z naší vodácké skupiny už nějaký kurz má, teda kromě mě.
Poznámky na mé konto snáším dobře, ale řekl jsem si že je třeba ty vodácké zkušenosti trochu posunout, "stvrdit je papírem, jak se říká" a tak jsem začal koukat po kurzech. O tom jak to chodí na kurzech ve VŠZ jsem věděl od ostatních, rozhodl jsem se pro to prověřit i jinou organizaci. Volba padla na Inge-Outdoor.

Proběhla elektronická přihláška, potvrzení emailem a už se můžu těšit na očekávaný den, na začátek kurzu.Je středa a já mířím směr Český Krumlov do kempu Vltava, parkuji a na místě podle fotky z FB :-D poznávám "Pivase" jdu  k němu ten mi představuje "Majkla" a ostatní účastníky kurzu. Celkem je nás osm, čtyři učitelé z policejní školy, Tomáš student a skautský vedoucí, já, "Pivas" a "Majkl"

Pravda není nás moc, podzimní kurzy nejsou tak naplněné jako ty jarní, ale zase se nám kluci budou moci více věnovat. 5 dní teorie a praxe, skvělý instruktoři, kvalitní první pomoc, autentické krizové situace, skvělá organizace, ubytování, zázemí a výbava. Kurzu nemám co vytknout, poznal jsem super lidi, naučil se spoustu nových informací a to jak teoretických, tak praktických.
Kluci i garant kurzu Pavel mají spousty zkušeností, které dokážou zábavnou formou předat.
Jsem moc rád, že jsem je potkal a kurz vřele doporučuji.
Lukáš

_______________________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

srpen 2018

Hamouzová Elena

Policajt se zamyslel a vymyslel, že by bylo záhodno, aby si část učitelského zboru naší školy udělala Kurz vodní turistiky, čím by značně posílil řady tělocvikářů na zvládnutí studentů 3. ročníku, kteří absolvují vodácký kurz na řece Vltava.

Do určeného kempu Vltavan v Českém Krumlově jsme dorazili se skvělou náladou, počasí nám přálo. Na místě nás čekali instruktoři Michal a Radek, skvělí to kucí, kteří nám představili dva další naše odvážlivce Toma a Lukáše, kteří se dobrovolně podujaly na vodu. Už v samém začátku po kratší přednášce našich lodivodů bylo zřejmé, že o zábavu bude postaráno a ta se nejeví jako skvělá, ale přímo zdrcující. Co nastalo pak, bylo peklo. Po vydatném obědě jsme naskákali do kánoí a hlava, nehlava, vrhli se pádlovat proti vlnám. A čím lepší rada, tím těžší je se podle ní řídit. Kánoe vyrazili do bitvy, kolotoče na Matějské pouti, úplný hadr proti našim dovednostem. Kánoe se točili doprava, doleva, přímí směr ne a ne udržet. Nastal čas zamíchat karty, posádky se musely prohodit. No, musely jsme za ty 4 dny zvládnout pro nás nemožné: výcvik a metodiku jízdy na kánoi na klidné a proudící vodě, základní výcvik na kajaku a raftu, bezpečnost a problematiku sjíždění jezů, záchranu a sebezáchranu na vodě, krizové situace, první pomoc, teorii. Plně tomu dneska věřím, že kdyby kluci po nás vyžadovali na palubě uvařit kotlíkový guláš, i ten by jsme dokázali bravůrně zmáknout.

Tichý, bez úsměvů a s propadlou tváří, pohledem chladným jak sibiřská noc, umocněno příslibem dalšího deštivého dne, nastupujeme poslední den ráno k plnění úkolů. " Všichni do neoprenů", zazní povel,  " a do Vltavy!"  Tak já a to určitě nejenom já, ale všichni jsme dospěli k řešení nacpat Radka, Michala a teď už i Pavla do barelů, zavřít a pustit je po vlnách, ať máme konečně klid. Únava a zima vykonali své. Na jezu při záchranné akci, jsem si první skočila do spěněné vody, s myšlenkou " mám umřít hned, nebo za pět minut?"  

Přežili jsme všichni, rádi se na vodu opět vrátíme, a Vám kluci, vřelé dík.

Elena

__________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky, seminář vodní turistiky

Jiří Magasalik

srpen 2017

Ahoj kluci, kurz s vámi byl už můj třetí kurz v pořadí (pokaždé s jinou organizací) a rozhodně můžu prohlásit, že byl nejlépe připravený a organizačně vedený. Věnovali jste se nám co to šlo, hned tři profesionální instruktoři, to byla paráda. Jindy trochu zanedbávaná první pomoc měla vážně úroveň a kurz jsem si hodně užil.
Díky,

Jirka.

__________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

Kateřina Žížalová

srpen 2017

I přes výhružky kamarádů, kteří školení instruktorů vodní turistiky absolvovali, jsem nečekala, že budu po pěti dnech na vodě, které jindy beru jako prázdninový zájezd, tak hotová. Teorie jenom nezbytné minimum a jinak spousta praxe. Je super, že jsme si všechno vyzkoušeli včetně krizových situací a záchrany tonoucího. Taky jsem se přesvědčila o tom, že správnému vodákovi nejde jenom o to, aby bez cvaknutí sjel řeku, ale i o to si na vodě něco nového vyzkoušet a potrénovat. To, co nás při tak náročném programu drželo na nohou, bylo určitě krásné počasí a Váš přátelský přístup, takže díky, bylo to s Vámi bezva! Doufám, že se zase někdy uvidíme – nejpozději za rok na Čerťákách J
Kačka.

__________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

Jirka V.

srpen 2017

Ahoj kluci,
vzhledem k tomu, že už jsem s vámi několik akcí zažil, myslel jsem si, že trochu vím, do čeho jdu. Nečekal jsem, že kurz bude až tak intenzivní, ale bylo to spíše ku prospěchu věci. Za celou dobu nebyl čas, abych si řekl, že teď vlastně nemám co dělat.
Co se týče náplně kurzu, byl jsem mile překvapen, kolik jsem se toho s Vámi opět naučil nového. Hlavně co se týče jízdy na kánoi, jsem získal na kurzu spoustu nových znalostí, zkusil si nové hry na vodě a rozhodně jsem si za těch pár dní zlepšil své dovednosti.
     Organizace kurzu je skvělá i vzhledem k jeho umístění, kdy jsme používali spoustu lodí na celkem velkém úseku, ale nikdy nebyl problém s jejich dopravou, nebo tím, že bychom je někam museli tahat ručně. Vítanou součástí pro mě byla i část první pomoci s Kubou, který je podle mě, stejně jako vy ostatní, člověkem na svém místě a výuka pomocí modelovek byla parádní. Mimo jiné to dopoledne, co jsme nestrávili na vodě, mi umožnilo doplnit síly.

Děkuji vám za další skvělý zážitek a těším se na další akci s vámi.
Jirka

_____________________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

Pavel Kasal

Květen 2017

Ahoj, vodácký kurz byl super! Po celou dobu se nám trpělivě věnovali tři profesionální instruktoři s cílem předat nám co nejvíce informací a zkušeností. Jejich přístup byl úžasný. Složení programu bylo dle mého názoru optimální. Rád bych vyzdvihl velice zajímavou, přínosnou a poučnou část programu týkající se první pomoci. Velice přínosná byla také praktická část sebe záchrany a záchrany na jezu. 

Jel jsem na tento kurz s cílem dozvědět se něco více o vodní turistice a moje očekávání byla splněna. Po absolvování tohoto kurzu již vím, že vodní turistika není jen o tom splout řeku se špičkou nastavenou ve směru proudu a že existuje řada dalších možností jak se bavit a trénovat na vodě.

Pavel 

____________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

Lenka Kouřímová

Srpen 2016

    Prohlašuji, že jsem vášnivá vodačka a voda mi není cizí. Jezdím na vodu ráda, ale času není vždy nazbyt. A proto jsem se přihlásila v rámci tělocviku na kanoistiku, kde jsem poznala skvělého a hlavně zdatného vodáka Kubu. Hned mě zaujal svými schopnostmi a znalostí v oblasti vodáctví. Trochu jsem vyzvídala a zjistila jsem od něj, že absolvoval školení instruktorů vodní turistiky a nyní si zpestřuje prázdniny jako instruktor ve vodácké cestovce. Nadchlo mě to, co jsem zjistila, a proto jsem se začala více zajímat o zmiňovaný vodácký kurz. Neměla jsem potřebu koukat po jiných nabídkách, jelikož jsem měla doporučení od jednoho z absolventů.

    Tak jsem se jednoho krásného středečního dne ocitla v Českém Krumlově, kde jsem poznala své kolegy kurzisty a hlavně báječného instruktora Radka. Ano Radku, ty a tví kolegové jsou hlavní důvod, proč je kurz školení vodních instruktorů jedinečný a můžu ho jen doporučovat zájemcům. Není to pouze Tvá odborná znalost, kterou dokážeš hravě a s přehledem předat druhým, ale musím vyzvednout i Tvoji dobrou náladu, která nás účastníky mnohdy drží nad vodou, když už jsme celí vyčerpaní a strhaní. Nezastírám, že program není náročný, to on totiž je. Ale rozhodně se to za tu dřinu, nevyspání a v mém případě sedřených kolen vyplatilo. A těším se, že se uvidíme na semináři instruktorů vodní turistiky. To si prostě nemůžu nechat ujít…

Lenka

______________________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

Katěřina Skřivanová

Květen 2016

Jelikož jsem už s Inge-Outdoor absolvovala pár kajakových kurzů, na instruktorky jsem se moc těšila. Díky klukům, i přes nepříznivé počasí na začátku kurzu, jsme všechny aktivity úspěšně zvládli a dobrá nálada nás neopouštěla ani když nám na hlavu začal padat sníh. Ano, byli jsme po kurzu všichni unavení, ale šťastní. Nikoho z nás by nenapadlo to v půlce zabalit a jet domů. Neříkám, že to bylo zadarmo, ale stálo to za to. Doporučila bych to každému, kdo má k vodě nějaký vztah, chtěl by se něco naučit nebo jen zdokonalit v ježdění a chtěl by se umět postarat o kamarády, když se na vodě něco semele. Vždycky je co zlepšovat :-).

Kačka

______________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

Štěpán Šulc

Srpen 2016

O kurzu u Inge-Outdoor jsem se dozvěděl z doslechu. Vyrazil jsem tedy už s nějakým očekáváním, které bylo,i přes poměrně slušné informace o průběhu kurzu od mých známých, rychle překonáno. Vše začalo už bezproblémovou a přátelskou komunikací při přihlášení. Po příjezdu se člověk dozvěděl jak bude kurz probíhat detailně a pak už následovala čtyřdenní smršť praktického nácviku se špetkou teorie. Nacvičovalo se vše co by měl takový instruktor znát ve vodě, ve vzduchu i na zemi. Házečky létaly vzduchem, všichni falešní tonoucí ( i ti co měli přes 100kg ) byli nakonec zachráněni a i při ukázkách pokročilejších technik na konci kurzu se všechny posádky obešli bez počítání kamenů v řece. 
Každopádně kurz mi mimo nové dovednosti a znalosti především otevřel oči a ukázal o čem všem pádlování vlastně může být. Kurz tedy vřele doporučuji nejenom těm, kteří se chtějí stát instruktorem, ale i těm kterým je s pádlem v ruce dobře a chtěli by se ho naučit lépe ovládat. 

S pozdravem 

Štěpán

_____________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

Martin Mlynář

Srpen 2016

Všechny služby firmy Inge*Outdoor byly vždy na vysoké úrovni, takže mě popravdě řečeno nepřekvapila ani vysoká úroveň tohoto kurzu. Vzhledem k malému počtu účastníků jsme měli možnost vše dokonale a mnohokrát vyzkoušet. K příjemným překvapením patřilo nejen školení první pomoci a noční průjezd Českým Krumlovem na raftech, ale zejména organizace kurzu a také příkladný přístup Radka Pivničky, který se nám věnoval od rána do pozdního večera a postaral se o efektivní využití času, odborné vedení teorie i praxe i dobrou náladu...kterou jsme místy taky dost potřebovali.
Za mě jako za učitele 1.

Když se jede s Inge-Outdoor
svět je plný vodních potvor,
všechny vidím trochu v mlze,
bez piva a rumu nelze.

Usínáme s házečkou,
spíme v neoprenu,
noční raft je super show.
Tenhle kurz má cenu.

Když jsem ztrácel lidskou tvář,
zachránil mě záchranář.
Dýchal jsem do Anduly,
prsa se jí nadmuly.

Totˇ k fyzické náročnosti...
(bolely nás klouby, kosti).
Teď zpráva pro nadšence
výsledkem je LICENCE!

Autor: Martin Mlynář

_____________________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky, seminář vodní turistiky, kajaková škola

Lenka Skřivanová

květen 2016

S Inge-Outdoor jsem absolvovala kurz instruktora vodní turistiky, seminář instruktorů a celkem asi 4x kajakový kurz. Na tyto kurzy jezdím nejen načerpat nové zkušenosti a vědomosti (vždycky se najde něco, co je třeba zlepšovat), ale především nabírat velké množství pozitivní energie, která ze všech lektorů přímo sálá.
 Po obsahové stránce kurzů jsem naprosto spokojená. Časově na sebe všechno navazuje, nejsou zbytečné prostoje a přesto je dostatek na času na odpočinek i udržování sociálních vazeb. Dozvěděla jsem se a naučila vše potřebné. Na vodě jezdím od mala, ale za to, co dnes umím, vděčím klukům z Inge - outdoor. Všichni lektoři jsou neuvěřitelně empatičtí a dokážou výborně odhadnout možnosti a schopnosti každého kurzisty a dostat z něj co možná nejvíce.

Všem děkuji a přeji hodně energie do další práce.

Někdy na vodě Ahoj
Lenka 

______________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

Kryštof Špidla

Kurz srpen 2015

Na instruktorský kurz v srpnu 2014 jsem se dostavil jako „zkušený“ amatérský vodák. Poté, co jsem počtyřicáté tahal loď z vody (špatný náklon), jsem se cítil jako totální nemehlo. Na konci čtyřdenního kurzu, kdy jsem směle traverzoval v protiproudu a pomocí závěsu vjížděl z proudu dotišiny a naopak, mi bylo o něco lépe. Kurz považuji za velice přínosný nejen kvůli pestré a hlavně praktické náplni (včetně zachraňování sebe sama i druhých), nejen kvůli profesionálním a zároveň milým instruktorům, kteří nic neodflákli, ale hlavně kvůli promyšlené metodice. Na kurz jsem nejel primárně proto, abych se zlepšil v pádlování, i když i tohle se vydařilo, ale abych mohl dělat vodáckého instruktora ve škole, kde učím. V tomhle směru mi kurz poskytl neocenitelné, veskrze praktické a smysluplně srovnané informace. Budu-li potřebovat prodloužení licence, vím, na koho se obrátit.

Díky a ahoj, K. Š.

______________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

Jitka Floriánová

Srpen 2015
Po prvním dni na vodě jsem tušila, že to tak jednoduché nebude, a že dojet z bodu A do bodu B tedy stačit taky nebude. Ještěže mám štěstí veselé a optimistické povahy, což by se hodilo i našim hochům, kteří byli naprosto ztrhaní. Ano, Radku, je to náročný kurz, to je jasné. ;)
Tak jsem si myslela, že Michal je drsňák, který se s nikým příliš nemazlí a se kterým nikdy nesmím do jedné lodi, protože by mě zcela nepochybně nakonec praštil. Naproti tomu Radek že je kliďas a hodňas. Nic mi však nemohlo zabránit pokračovat se vším optimismem dál, učit se, a poznat tak, že je to dost možná úplně naopak. Když se mi pak ovšem podařilo Michala vykoupat, totiž nejen jednou, nechala bych se nejraději odnést až kdo-ví-kam, abych se na něj nemusela podívat. Ještě jednou: Hrozně mě to mrzí (vážně ještě teď), ale skutečně to nebylo naschvál!
Tak tedy na kurzu moc oceňuji to, že žádná z teoretických pasáží nebyla podobná tomu kýblu nudy, jakým většinou bývají. Vím, o čem mluvím, zrovna nedávno jsem takový kýbl musela poslouchat dva dny. Praktický nácvik byl perfektní, a to zejména tehdy, když jsem mohla jezdit s vámi, plně si uvědomuji tu výhodu. Opravdu moc se mi líbil kajak, pro mě by ta část mohla být mnohem delší. Noční projížďka Krumlovem byla parádním zážitkem.
Děkuju za to, jak jste byli shovívaví, co jste mě naučili, jak dobře mi s vámi bylo.
Se srdečným pozdravem

Jitka

______________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

Markéta Mazlová

Srpen 2014

Ahoj kluci,
nadešla má chvíle času pro zreflektování těch pár báječných dní pod vaším vedením na instruktorském kurzu na Vltavě letos v srpnu. Když jsem se rozhodovala, zda jet nebo ne, četla jsem ohlasy lidí. Ty mi naznačily, že by to nemuselo být jen o tom „Tady máte licenci. A plavte. Dělejte, co umíte“. S obrovským nadšením a milým překvapením jsem zjistila, že budeme mít prostor se vzdělávat v různých ohledech. Mohli jsme se od vás mnohému naučit – rozvinout a zdokonalit své vodácké dovednosti (mnozí jsme pochopili, že sjet řeku z místa A do místa B se nezahrnuje pod slovo vodáctví), nahlédnout do funkční a promyšlené organizace celého kurzu. Byli jste nám dobrým a následováním vhodným vzorem, ze kterého můžeme čerpat inspiraci do budoucna. To je nesmírně cenné a nebývá to běžné.
      Ty čtyři dny na vodě pro mě byly velmi cenné. Na vodu jezdím pravidelně už asi 10 let, potkala jsem tedy mnoho různých instruktorů a mnoho různých přístupů ke studentům/žákům. Ten váš řadím k těm velmi dobrým. Máte dar předávat věci jednoduše, srozumitelně, poutavě a hlavně smysluplně.
     Byla jsem nadšená z vaší propracované metodiky – ať už šlo o nácvik jízdy z proudu do tišiny, seznámení s kajakem či jízdu na raftu. Obrovské plus přikládám večerním videorozborům, se kterými souviselo hledání svých vlastních chyb a poučení se z nich do dalšího dne. Taktéž veškeré přednášky (k právním předpisům a organizaci VT, hydrologii, kilometráži + klasifikaci vodních toků, vybavení pro VT) byly smysluplné a nebyly to jen ledabylé teoretické poučky, nýbrž teorie ihned ukázaná na praktických příkladech. (od vás by se mohli učit leckteří učitelé na VŠ )
       A těch báječných podnětů k hrám na vodě, které tak moc chybí všude při všech vodáckých výpravách. Voda sama je velká učitelka a když k ní člověk nemá úctu a nemá z ní respekt, nekouká z toho nic dobrého. A tak bylo moc fajn vidět, na co všechno při výuce myslíte. Bezpečnost a vědomí toho, že NEjsme žádní záchranáři, byť jsme si mnohé mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Je super, že se myslí i na zdravovědu (praktická přednáška).
      Pro mě osobně byla nová práce s házečkou (jak ji rychle použít, když už jsem jednou hodila), též nácvik záchrany u jezu. To bylo super! Člověk si hned uvědomí, jak automatické věci přestanou býti automatickými ve chvíli, kdy je nějaký průser, který je potřeba řešit.
     Prostě a jednoduše, bylo to velkolepé a vřele tento kurz doporučuji všem, kteří třeba ani neprahnou po licenci, ale chtějí se jen zdokonalit ve svých dovednostech na vodě. (jak důležitá je bezpečnost při sjíždění jezů!)

P.S. Ne nadarmo je v propozicích napsáno, že je VHODNÉ si vzít s sebou neopren a šusťákovku (ať už půjčit nebo koupit). Jako již tradičně pršelo. A toho koupání, co jsme si užili při špatných náklonech…no jéje. Bez neoprenu ani ránu! (ve chvíli, kdy se člověk podesáté cvakne a musí v nepříznivém počasí řešit své základní potřeby (teplo), uniká mu to hlavní, oč na té vodě jde. A to je v tomhle případě sakra škoda.)

Díky za vše,
Markéta

__________________________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

Jaroslav Pekara

Srpen 2013

Fantastický kurz. Investice vložená do kurzu versus nabyté znalosti a vědomosti výrazně předčily mé očekávání. Instruktoři Radek a Michal dokázali během několika dnů vytěžit maximum. Předávání zkušeností bylo zajištěno profesionálním přístupem a perfektně zpracovanou metodikou (interaktivní přednáška, zážitkové metody, diskuze, video-analýza, různé varianty praktických nácviků). Velký důraz byl kladen nejen na praktická procvičení, ale také na rozvoj organizačních schopností a zejména na bezpečnost z pohledu potencionálního instruktora. Přínosná byla také možnost vyzkoušet si plavbu na různém typu lodí (seakajak, kajak, kánoe, raft).

Účast na kurzu byla pro mě velkým zážitkem nejen jako účastníka, ale zejména velkou motivací pro další schopnosti, které se lze při pobytu (nejen při vedení skupiny) na vodě naučit. Velmi si cením intenzivního přístupu lektorů, jejich neustálého tlaku na uvědomování si zodpovědnosti a bezpečí pokud jste zodpovědni za určitou skupinu v prostředí řeky.

Jarek

__________________________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

František Houdek
tatínek – jen nadšený pomocník při pořádní školních akcí
Srpen 2012

Pravidelně se zúčastňuji školních kurzů na vodě a touha se zdokonalit mne přivedla k myšlence najít nějaký způsob, jak se dozvědět o vodáctví víc. Pátrání po netu mne přivedlo na stránky inge-outdoor.cz.

Náročný kurz, který nabízí osvojení si vodáckých základů a vedení kurzů byl pro mne tou správnou výzvou. Popravdě řečeno jsem ani nečekal nějakou pohodu, což se záhy i potvrdilo. Rozvrh každého dne mi čímsi připomínal hry Járy Cimrmana. Ranní semináře a pak velmi poučná hra dělená na dějství nazvaná stanoviště, z nichž jsme se zábavnou formou posouvali kousek po kousku blíž k vodáckým tajům. Večer vyčerpaní, promočení až na kůži a na kost prochladlí jsme upadali plni dojmů a otázek do pelechů. Škoda, že bylo na vše tak málo času. Skvělá parta a trpěliví učitelé, ve mně nechali daleko víc, než jen to ráchání se ve vodě. Instruktoři Radek s Míšou bravurně vtěsnali to nejpodstatnější do oněch pár dní. Co víc dodat? Jsem rád, že jsem se nerozhodl jinak.

Doporučuji všem ...

Franta
___________________________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

Ina Ragasová

2011

Ahoj kluci,

prepáčtě, že sa ozývam až tak neskoro s tým hodnotením, ale musela som si najprv dať dohromady školu a skúšky, nakoniec som aj tak dve musela nechať na september. Čo sa týka spetnej vazby na tu Vltavu, tak v prvom rade musím povedať, že to bolo úplne super a moc ma to prekvapilo. Mali ste to perfektne zorganizované, úžasné boli imitované záchrany v terénu a záchranné situácie. Dostala som sa tiež do obdobných situácií na vode, ale vždy ich riešila trochu ináč, komplikovanejšie a nie tak bezpečne. Takže ma to veľa naučilo a dosť som si z toho odniesla, mám za to, že to je úplný základ jazdy na vode, a vy ste to skvele podchytili. Už som bola na jednom takom školení a rozhodne sa to s tým vaším ani nedalo zrovnať. Zorganizovaný program do 5 dní ste mali úplne perfektne, zahrnuli ste do toho všetko, čo sa dalo. Škoda len tej prvej pomoci, že na ňu neostalo viac času – chápem že do piatich dní už toho viac ale stihnúť nešlo. Každopádne to bolo super, boli ste príjemná partia inštruktorov a kurz, aspoň čo sa mňa týka, prekonal moje očakávania. Takže díky za to:) A prepáč, ak si čakal nejakú vačšiu kritiku – na žiadnu som ani s odstupom času neprišla. Tak sa maj fajne a mož no niekedy na Vltave.

Ahoj. Inka
___________________________________________________________________________________________

Kurz vodní turistiky

Lenka Skřivanová

2011

Ahoj kluci,
nejsem zrovna spisovatel, ale i tak mě něco nutí napsat vám pár řádek.

Doma jsem byla ujištěna, že Majkl a Pivas (nevím, jestli je to správně napsáno) jsou prima a určitě mě nebudou nutit do něčeho, co bych nezvládla. No dobrá tak tedy jedem. Musím říct, že skutečnost naprosto předčila mé očekávání. Ono opravdu není běžné, že i když si za něco zaplatíte, že se setkáte s takovýmto přístupem, trpělivostí a humorem. Musím říct, že atmosféra na tomto kurzu byla báječná a nebýt účastníkem, asi bych k těm instruktorkám opravdu nesvolila. Jen to, že jsem Vás poznala, mě přesvědčilo, že mě tam opravdu nic hrozného nečeká. Tušila jsem, že si zamakáme, ale věděla jsem, že po psychické stránce mohu být v klidu. Rozhodně jsem si nehodlala platit za něco, kde na mě budou 5 dní řvát.

      Když se blížil termín, docela jsem se začala už těšit. I když na vodě jezdím v podstatě od svých 12 let, do teď mě nikdo nanaučil udělat pořádný závěs, no vlastně jsem ho nějak zatím ani nepotřebovala. Vždycky na mě někdo volal náklon, ale dost dlouho jsem netušila, kam se to mám vlastně naklánět. No, když tenkrát na těch laminátkách jsme vlastně žádnou těžší vodu nejezdili, většinu jezů jsme přenášeli, tak došlo k tomu, že jsem se poprvé cvakla po asi 5 letech své vodácké kariéry.

      Tak tedy jedem. První den jsem poznala celou vaši cvičitelskou partičku a musím uznat, že prvním kolem jste prošli. Celé školení jsem si docela užívala, i když jsem si druhý den večer v duchu říkala, jak to tímhle tempem do neděle vydržím. Nakonec vše proběhlo v pohodě. Celá naše skupina si výborně rozuměla. I když nejsem špatný plavec, paradoxně nejtěžší pro mě byla ta hodina v bazénu.

       Takže strašně moc vám děkuji za váš přístup a trpělivost. Setkání s vámi nás totiž úžasně pozitivně nabíjí.

Mějte se krásně, přeji hodně spokojených klientů a těším se na další shledání s vámi.

Lenka

___________________________________________________________________________