Akreditované kurzy

verejnost-kajak-2Školení pro instruktory vodní turistiky (akreditace MŠMT) se stalo tradiční a vyhledávanou akcí nejen učitelů, ale i veřejností. Je určen jak pro začátečníky, kteří zde mohou získat nové zkušenosti, tak pro pokročilé, kteří mají možnost konfrontovat své dovednosti se zkušenými instruktory. 

 

Akreditované kurzy MŠMT

Kurz vodní turistiky

Instruktor vodní turistiky

Seminář vodní turistiky

P1090011

 Kurz "instruktorů vodní turistiky" (dříve "cvičitelů vodní turistiky") je   rozdělen do tří částí:

 I. část: Úspěšné absolvování „kurzu vodní turistiky“ (akreditace MŠMT)

 II. část: Absolvování kurzu na řece Salza

 III. část: Absolvování semináře vodní turistiky

Kurz "instruktorů vodní turistiky"

Září 2018

Lukáš Zima

Po úspěšném kurzu vodní turistiky jsem se s kluky domluvil na pokračování ... spokojenost s kurzem a instruktory byla totiž veliká ... ani jsem nepřemýšlel o nějaké jiné organizaci.
Víkendový kurz Instruktor vodní turistiky se odehrával na umělém vodním slalomovém kanále v Českém Vrbném. Na kurzu nás tentokrát bylo 14 včetně instruktorů "Pivase" a Vojty.
Ostatní účastnící byli průvodci a zkušení vodáci z CK POVODA, kteří se právě vrátili z vodácké akce ve Francii. Všichni byli absolutně úžasní a já se tak opět mohl těšit na perfektní víkend.
Co jsme prožili? 2 dny na vodě, od rána do večera, procvičování a zkoušení nových věcí!
Splouvali jsme na všem (kajak, raft, baraka, vydra i vesta). Rozděleni na dvě skupiny jsme si střídali instruktory i plavidla. Večer byla teorie, video-analýza a samozřejmě zábava a dobrá společnost všech účastníků. Na tento kurz nikdy nezapomenu. Instruktoři "Pivas" a Vojta jsou kluci na správném místě, těším se na další setkání s nimi.
Lukáš

P1090215 2

Kurz vodní turistiky (dříve kurz instruktorů školní vodní turistiky) se stal tradiční a vyhledávanou akcí nejen učitelů, ale i veřejnosti. Pětidenní náročný program „na vodě i ve vodě“ prověří Vaše vodácké dovednosti i zkušenosti. Je určen jak pro začátečníky, kteří mohou získat nové zkušenosti, tak pro pokročilé, kteří zde mají možnost konfrontovat své dovednosti se zkušenými instruktory. 

V bloku zaměřeném na záchranu, sebezáchranu a první pomoc, budeme využívat principů zážitkové pedagogiky. V průběhu kurzu budete procházet různými modelovými situacemi, kterým byste mohli být v rámci vodní turistiky vystaveni. Tyto modelové situace povede lektor ZDrSEMu, který má s touto problematikou dlouholeté zkušenosti.

Seminář instruktorů vodní turistiky – doškolení, prolongace proběhne v Českém Krumlově a na Teplé Vltavě.

Licence instruktorů vodní turistiky měla platnost 5 let. Pro ty, kteří licenci nemají neomezeně a musí si platnost prodloužit, pořádáme speciální seminář. Seminář je věnovaný sjíždění vodních toků vyšší obtížnosti na kánoích a kajacích, krizovým situacím a první pomoci. 

V průběhu kurzu Vás budeme natáčet na kameru kvůli následné videoanalýze Vašich výkonů. Tato videa budou pro zájemce po skončení kurzu k dispozici. 

Pro lepší představu o kurzu se podívejte na krátké informativní video.