Instruktor vodní turistiky

P1090011

 Kurz "instruktorů vodní turistiky" (dříve "cvičitelů vodní turistiky") je   rozdělen do tří částí:

 I. část: Úspěšné absolvování „kurzu vodní turistiky“ (akreditace MŠMT)

 II. část: Absolvování kurzu na řece Salza

 III. část: Absolvování semináře vodní turistiky

I. část: Úspěšné absolvování MŠMT akreditovaného „kurzu vodní turistiky pro pedagogické pracovníky“ (27.4. - 1. 5. 2019, 28. 8.  - 1. 9. 2019)Více informací zde. Uznáváme jakýkoli jiný kurz vodní turistiky, je potřeba doložit platné osvědčení. Hodinová dotace tohoto kurzu je 40 hodin.

II. část: Absolvování kurzu na řece Salza  (17. - 19. 5. 2019, další termíny dle domluvy)
Minimální počet účastníků 6, více informací o kurzu zde.
Zde se soustředíme na vedení skupiny, organizaci plavby a taktiku jízdy na tocích vyšší obtížnosti s různým charakterem. Součástí bude i blok záchrany a sebezáchrany na divoké vodě. Tato část proběhne  na rakouské řece Salza (WW II-III). Při nevhodných podmínkách se kurz přesune na jiný tok podobné obtížnosti, případně na USD v Českém Vrbném.

III. část: Absolvování semináře vodní turistiky (27. - 28. 4. 2019, 30. - 31. 8. 2019)
Tento seminář proběhne v Českém Krumlově a okolí. Při splutí Teplé Vltavy se zaměříme na taktiku jízdy a vedení skupiny v meandrovitém charakteru toku. V případě nízkého vodního stavu proběhne celý kurz v Českém Krumlově. Součástí semináře je blok první pomoci ve vodní turistice s modelovými situacemi. U praktických zkoušek musí účastník ukázat v rámci úkolové jízdy dokonalé ovládání plastové kánoe a kajaku v proudící vodě. V průběhu kurzu Vás budeme natáčet na kameru kvůli následné videoanalýze Vašich výkonů. Tato videa budou pro zájemce po skončení kurzu k dispozici. 

Poznámka: Pořadí absolvování II. a III. části školení je libovolné.

MŠMT ČR udělilo  dne 21. 3. 2017   Inge-Outdoor  na základě § 108 odst. 2, vyhlášky MŠMT č. 176/2009 Sb.  akreditaci  k provádění kvalifikace pro odbornou způsobilost:   Instruktor vodní turistiky.

Kurz „instruktor vodní turistiky“ je určen pro: 

- organizátory vodáckých akcí, vedoucí vodáckých oddílů či průvodcům cestovních kanceláří v komerčním a zájmovém sektoru.

Výstup:

- po splnění všech podmínek včetně praktické a teoretické zkoušky obdrží absolvent osvědčení o zkoušce z akreditovaného vzdělávacího programu „instruktor vodní turistiky“. Kvalifikace v rozsahu 150 hodin ho opravňuje k získání živnostenského listupředmětu: poskytování tělovýchovných a sportovních služeb v oblasti vodní turistiky. Osvědčení o získání kvalifikace "Instruktor vodní turistiky" opravňuje k organizaci a vedení akcí na vodě až do obtížnosti WW IV. V souladu se současnou právní úpravou jsou osvědčení vydávána na dobu neurčitou. 

Podmínky pro udělení osvědčení „instruktor vodní turistiky“:

  • absolvování „kurzu vodní turistiky“ (včetně písemných a praktických zkoušek), který je akreditovaný MŠMT, dotace 40 hodin
  • absolvování kurzu na řece Salza
  • absolvování semináře vodní turistiky
  • zvládnutí jízdy na kánoi a kajaku (WW II-III)
  • splnění praktických zkoušek na pevné kánoi a kajaku v proudící vodě
  • doložení vodácké praxe (vodácký životopis, seznam sjetých řek za poslední 2 roky)
  • vypracování seminární práce na vodácké téma

skoleni-cvicitelu2 

Celková cena


Více informací na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Po přihlášení Vám zašleme podrobnější propozice a informace o školení.

V případě zájmu nás kontaktujte na telefonech 732 285 869, 608 855 868, prostřednictvím e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , nebo využijte náš formulář níže.

Nezávazná poptávka

Jméno:*
Neplatné jméno
E-mail:*
Neplatný email
Telefon:
Špatný formát čísla
Datum:
Neplatný vstup
Poznámka:
Neplatná zpráva
Ověření: * Ověření:
  Obnovit
Špatně opsaný kód.
Stránka akce
Neplatný vstup