Jednodenní školní vodácký kurz s programem (rafty)

Jednodenní školní vodácký kurz s programem (rafty)

Nabízíme Vám jednodenní školní vodácký kurz s programem na raftech pod vedením kvalifikovaných instruktorů vodní turistiky (licence je udělována MŠMT ČR), který je vhodný jako náplň Vašeho školního výletu. Program se skládá z výcviku, samotného splutí, netradičních aktivit na vodě a doprovodného programu na suchu v průběhu plavby. Součástí programu pro skupiny do 30 osob může být i minipark nízkých lanových překážek. Tento doplňkový program je realizován pouze za příznivých klimatických podmínek z důvodu zajištění bezpečnosti účastníků. Aktuální situaci je třeba vždy konzultovat s instruktorem.

Pro lepší představu o průběhu našich programů se podívejte na informativní video.

Instruktoři plně přebírají zodpovědnost za žáky v době výcviku a samotné plavby. Pro učitele zdarma.

Jednodenní výlet na raftech Český Krumlov-Zlatá koruna (17 km, cca 7 hod.)

Doprava

Úsek Č. Krumlov-Zl. Koruna patří k nejkrásnějším na celém toku řeky Vltavy. Program zahájíme v kempu Vltavan (možnost parkování autobusu). V případě příjezdu vlakem nebo linkou ČSAD doporučujeme využít městskou dopravu, více informací na tomto čísle: +420 386 100 146. Pokud přijedete den před zahájením programu a máte čas na pěší procházku městem, je možné zajistit odvoz a uskladnění zavazadel v kempu Vltavan. V případě zájmu kontaktujte cca 1-2 hodiny před příjezdem do Č. Krumlova Green taxi, tel: 380 712 712. Cena za převoz zavazadel: do 20 kusů 250 Kč, nad 20 kusů 350 Kč. V kempu 20 min. na odpočinek, převlečení do sportovního oblečení, svačinu (v areálu kempu možnost občerstvení). Vaše bagáž bude převezena do Zlaté Koruny, kde bude bezpečně uskladněna v prostorách Ingetour.

Výcvik

Žákům bude zapůjčen vodácký materiál a společně proveden základní vodácký výcvik na klidné vodě (nad jezem) v délce trvání cca 60 min. Zde žáky seznámíme se základními pravidly, jak se chovat v raftu, jakým způsobem raft řídíme, s pádlovací technikou, přistáváním a vystupováním z raftu apod. Součástí výcviku je základní proškolení o bezpečnosti a ochraně při vodáckém kurzu, zejména formou seznámení s riziky a s opatřeními na ochranu před působením těchto rizik.

Plavba a doprovodný program

V Českém Krumlově se nachází hned 4 jezy. Splavnost těchto jezů záleží na aktuálním průtoku Vltavy, za běžného průtoku jsou všechny jezy sjízdné. Plavba centrem Českého Krumlova trvá cca 1,5 hodiny. Během plavby bude přestávka na oběd v občerstvení U Milana. Zde proběhne program v miniparku nízkých lanových překážek. Program v miniparku je určen pro skupiny do 30 osob a probíhá pouze za vhodného počasí. V termínech na konci června je nutná časová koordinace s ostatními skupinami. Vodácký program bude zakončen v kempu Zlatá Koruna, kde bude odevzdán vodácký materiál. Poté vám poradíme, jak se dostat na vlakové nádraží ve Zlaté Koruně. V případě zájmu o transport zavazadel na vlakové nádraží volejte, nejlépe den předem, taxi Krumlov, tel. číslo 800 712 800.

Na základě domluvy možno přizpůsobit výlet vašim individuálním požadavkům:

 • další varianty sjížděných úseků
 • délka a skladba a časový plán programu
 • návštěva kulturně-historických míst (Český Krumlov, klášter ve Zlaté Koruně, Dívčí Kámen)

Tempo plavby je závislé na stavu vody. V případě pozdního příjezdu nebo časových prodlev bude operativně upraven program.

CENA

330,- Kč/student

310,- Kč/student bez dopravy zavazadel

Cena zahrnuje:

 • zapůjčení materiálu – lodě či rafty, vesty, pádla, sudy či vodácké vaky na věci, pro učitele zapůjčení materiálu zdarma (na 10 žáků / 1 učitel)
 • dle počtu studentů kvalifikované instruktory vodní turistiky – licence „instruktor vodní turistiky“ udělovaná MŠMT ČR
 • dopravu zavazadel
 • program – vodácký výcvik, aktivity na vodě i suchu (soutěže posádek raftů – hry důvěry, hry na rozvoj týmové spolupráce a individuálních schopností a dovedností)
 • park nízkých lanových aktivit (v občerstvení U Milana v úseku Český Krumlov – Zlatá Koruna), pouze v případě příznivého počasí pro skupiny do 30 osob
 • pojištění odpovědnosti
 • rezervace teplých večeří
 • rezervace ubytování (míst pro stany, ubytování „pod střechou“)

Cena nezahrnuje:

 • dopravu osob
 • vstupy do kulturně-historických míst
 • stravování
 • ubytování v kempech

Na základě dohody můžeme rezervovat ubytování “pod střechou” ve Vyšším Brodě, Rožmberku, Branné/Náhořanech, Českém Krumlově, Zlaté Koruně, Boršově nad Vltavou. Cena mezi 140-200 Kč. Nutná včasná rezervace, nejlépe duben! Informace o kempech, přesné ceny za jednotlivé pokoje či chatky najdete v odkazech na jednotlivé kempy, viz níže.

Stornopoplatky

Přesné znění storno podmínek naleznete v ceníku školních programů.

Seznam využívaných kempů


V případě zájmu nás kontaktujte na telefonech 732 285 869, 608 855 868, prostřednictvím e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , nebo využijte náš
Rezervační formulář.